Dziecko + ogród?

Wraz z pojawieniem się pierwszych kwiatów w ogrodzie nasze dziecko pragnie wyjść do ogrodu i zabrać ze sobą wszystkie zabawki. Nie należy jednak pozwolić na zabieranie zabawek z domu. Należy pamiętać, że nasze dziecko powinno mieć rozdział między zabawkami, którymi bawi się w domu, a tymi które będzie używało w ogrodzie. Powinniśmy zadbać o odpowiednie zabawki do użytkowania w ogrodzie. Ogród nie należy do sterylnych miejsc, więc zabawki powinny być z tworzywa, które łatwo można umyć czy wyprać. Poleca się do ogrodu zabawki plastikowe oraz zabawki drewniane. Wiele osób uważa, że zabawi drewniane to już przeżytek. Nie jest tak jednak. Ważne jest jednak by zabawki do ogrodu drewniane 

powinny być z drewna o dobrej jakości. Zabawki powinny być bez jakichkolwiek ostrych elementów. Należy każdą zakupioną zabawkę drewnianą dogłębnie zobaczyć z każdej strony. Ostre krawędzie czy drzazgi nie powinny absolutnie się znaleźć na przedmiotach czy zabawkach przeznaczonych dla naszych dzieci. Wśród drewnianych zabawek do ogrodu możemy wymienić klocki, piaskownicę, konika na biegunach, rowerek, hulajnogę czy nawet huśtawkę drewnianą.

Poza zabawkami drewnianymi do ogrodu świetną zabawką jest także trampolina. Dzięki trampolinie nasze dziecko nie tylko przebywa na świeżym powietrzu, ale także uprawia aktywność fizyczną. Obecnie wiele dzieci ma problem ze zbyt dużą wagą. Użycie trampoliny to nie tylko świetna zabawa, ale także aktywność fizyczna, która spowoduje utratę kilogramów przez nasze dziecko. Na pytanie jaka trampolina dla dzieci będzie odpowiednia odpowiedź brzmi: wykonana z wysokiej jakości materiałów, z wszelkimi atestami oraz dobrana pod wagę dziecka.